Milano Legal Group Florida kaza avukatları, Florida eyaletindeki müvekkillerini araba kazaları, kamyon kazaları, motorsiklet kazaları, bisiklet kazaları, yaya kazaları, bir başkasının market, mağaza, restaurant, alışveriş merkezi gibi ticari mülkünde veya özel mülkünde kayma veya düşme sebebiyle meydana gelen yaralanmalar, ve başkasının kusuru veya ihmali sonucu meydana gelen ölüm vakaları (ölüm tazminatları) dahil olmak üzere tüm bedensel yaralanma vakalarında temsil etmektedir.

Florida Araba Kazası İstatistikleri 2010 – 2019

Trafik kazası, hangi şehirde yasadığınıza bakmaksızın, Miami, Jacksonville, Orlando, Tampa ya da Florida eyaletinin herhangi bir şehrinde, hepimizin başına gelebilir. 21 milyondan fazla sakini ve her yıl 100 milyondan fazla ziyaretçisi olan Florida eyaletinin karayolları, önemli ve büyük risklere gebedir. Her gün milyonlarca kişinin araç kullandığı Florida eyaleti karayollarında, sürücülerin dikkat eksikliğinden kaynaklanan kazalar, sarhoş sürücülerin sebebiyet verdikleri kazalar, çarpıp kaçma kazaları ve herhangi başka bir sebeple meydana gelen trafik kazaları, son birkaç yılda 400.000’i aşmış bulunmaktadır. Bu kazaların 166.000’den fazlası yaralanma ve 2.900’den fazlası ölümcül kazalardır.

Son 10 yılda Florida’da meydana gelen trafik kazaları nerdeyse ikiye katlandı. 2010 yılında 235.461 kaza söz konusu iken 2019 yılında 400.567 tane trafik kazası meydana geldi. Florida’daki nüfusun o yıllarda sadece yaklaşık %15 arttığını göz önünde bulundurduğumuzda, trafik kazalarındaki artışın %70 oranında olması oldukça şaşırtıcı bir istatiksel veridir.

ÖNEMLİ: Florida’da bir trafik kazasına karıştıysanız ve özellikle yaralandıysanız, haklarınızı öğrenmek için derhal bir Florida araba kazası avukatını aramalısınız. Zamanın sizin aleyhinizde işlediğini unutmayın.

Bir Trafik Kazasına Karıştığınızda Ne Zaman Florida Kaza Avukatına Danışmalısınız?

Bazı durumlarda, eğer karıştığınız trafik kazası ufak çaplı ise ve bedensel yaralanma da söz konusu değilse, bir kaza avukatının yardımına ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, çoğu durumda, kendinizi güvenceye almak sonradan pişman olmaktan daha iyidir. Florida kaza avukatı size geçerli bir talebinizin olup olmadığı ve Florida Kanunları çerçevesinde haklarınızın neler olduğu konusunda sizi yönlendirecektir. Eğer Florida’da trafik kazasına karıştıysanız ve bir avukata ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz, özellikle aşağıdaki durumlarda, hiç vakit kaybetmeden bir avukatla görüşmeniz sizin menfaatinize olacaktır:

KAZADAN HANGİ TARAFIN SORUMLU OLDUĞU TARTIŞMALI İSE

İyi haber şu ki, Florida eyaletinde meydana gelen bir kazada % 99 hatalı olsanız bile teorik olarak tazminat alabilirsiniz. Ancak, tazminatınız kusurunuz oranında azalacaktır. Örneğin, kusurunuzun % 75 olduğunu ve tedavi masraflarınızın 10.000 $ aracınızdaki hasarın da 4.000 $ olduğunu varsayalım. Bu durumda, zararlarınızın % 25’ini tahsil edebilirsiniz. Yani, tedavi masraflarınız için 2.500 $ ve araç hasarınız için ise 1.000 $ tahsil edebilirsiniz. Kusur oranlarının tartışmalı olduğu bu gibi durumlarda, en iyisi, bir kaza avukatına danışmanızdır.

TİCARİ ARAÇ KAZALARI

Kazaya tir, kamyon veya benzeri ticari bir araç neden olduysa derhal bir Florida kaza avukatını aramalısınız. Bu durumlarda hiç vakit kaybetmeden hareket etmek gerekir. Ticari araç kazalarında delillerin korunması çok önemlidir. Örneğin, sigorta şirketi, genellikle, kanıt toplamak için kaza mahalline derhal bir uzmanını gönderir ve aleyhlerine olabilecek herhangi bir iddiayı savunmak için hemen harekete geçer.

SİGORTA ŞİRKETİ TARAFINDAN TALEBİNİZIN REDDEDİLDİĞİ DURUMLAR

Talebinizin reddedilmiş olmasının birçok nedeni olabilir; ancak, en olası nedenler arasında kusurlu tarafın bedensel yaralanma teminatına sahip olmaması veya kazada sizin hatalı olduğunuza karar verilmiş olması yer alır. Sigorta şirketi nezdinde mümkün olan en iyi savunmayı yapmak ve kazaya sebep olan diğer tarafları araştırmak için bir avukatın uzmanlığına başvurmanız sizin için en iyisi olacaktır.

KAZANIN OLUŞ ŞEKLİNİN KARMAŞIK OLMASI

Bazı araba kazaları, birden çok aracı, birden çok yaralıyı, birden çok hatalı tarafı ve büyük mal hasarını içerir. Bazı vakalar, hatalı tarafın aracıyla gerçek bir fiziksel temasın yapılmadığı hayali araç kazaları gibi garip olayları bile içerebilir. Bu gibi durumlarda, sizi en iyi şekilde savunabilecek bir Florida kaza avukatına danışmanız sizin menfaatinize olacaktır.

SİGORTA ŞİRKETİNİN ÇOK DÜŞÜK VE SADECE SEMBOLİK BİR TEKLİF YAPMASI

Sigorta şirketi size “zararınızın” olmaması sebebiyle sembolik bir teklif yaptı ise, uzman bir avukatı aramanın zamanı gelmiş demektir. Sigorta şirketleri, siz avukat tutmadan önce, talebinizi bir an önce sonuçlandırmak ve kapatmak ister. Size göstermelik yani nominal bir rakam teklif etmeye çalışırlar. Bu nominal teklif 500 $ ila 2.500 $ arasında değişebilir. Hatta ilk tedavi faturalarınızı daha düşük bir oranda bile ödemeye çalışabilirler.

KAZAYA SİGORTASIZ / YETERLİ SİGORTASI OLMAYAN SÜRÜCÜNÜN SEBEP OLMASI

Florida’da bedensel yaralanma (“bodily inury”) teminatini almak zorunlu değildir ve bu durum, zararlarınız, sizin kendi sigorta poliçeniz kapsamındaki kişisel yaralanma (“personal injury protection”) teminatiniz olan 10.000 $ limitini aştığında sorun yaratır. Uzman bir kaza avukatı, kazaya sebep olan sorumlu tarafları araştırır ve zararlarınızı karşılayabilecek herhangi başka biri ve/veya sigorta poliçesi olup olmadığını belirler. Ayrıca, poliçenizde sigortasız sürücü (“uninsured motorist”) teminatınız varsa, avukatınız sizin kendi sigorta şirketinize karşı talepte bulunma sürecinde sizi yönlendirecektir.

KUSURLU/AYIPLI BİR ARACIN SEBEP OLDUĞU KAZALAR

Arızalı fren sistemleri, arızalı hava yastıkları, arızalı lastikler veya arızalı diğer bazı araç bileşenleri ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir. Üretim veya tasarım hatasını kanıtlamak ise, bir avukatın uzmanlığını gerektirir.

Florida’da Araba Kazaları Ne Kadar Yaygındır?

2019 yılında Florida’da 400.567 motorlu araç kazası oldu. Bu kazalarda 254.296 yaralanma vakası ve 3.215 ölüm vakası meydana geldi. Korkutucu olan ise bu kazalardan 105.340 tanesinin vurup-kaçma şeklinde meydana gelmesidir. Söz konusu vurup kaçma kazalarının 22.366 tanesi yaralanma ve 211 tanesi ise ölümle sonuçlandı.

Bu rakamlar, Florida’da araba kazalarının ne kadar yaygın olduğunu ve ne kadar tehlikeli olabileceğini göstermektedir. Florida, ABD’de en çok ziyaret edilen ikinci eyalettir. Örneğin, 2018 yılında 120 milyondan fazla turist Florida’yı ziyaret etti. Florida yollarına ve caddelerine aşina olmayan tüm bu turistler, alkollü araç kullananları da dikkate aldığımızda, Florida yollarını kullanan herkes için önemli bir risk oluşturmaktadır.

Florida Karayolu Güvenliği ve Motorlu Taşıtlar tarafından 2019’da toplanan verilere göre, Florida’daki 67 şehirden 25’i Florida’da meydana gelen toplam otomobil kazalarının % 90’ından fazlasının meydana geldiği şehirlerdir. Miami-Dade en çok, Broward ikinci ve Orange ise üçüncü sırada gelmektedir.

Florida Kaza Avukatı Ne Kadar Ücret Alır?

Bedensel yaralanma avukatları, yalnızca sonuç başarılı olursa avukatlık ücreti alır. Florida hukuku, avukatların bedensel yaralanma / mal hasarı durumlarında avukatlık sözleşmesi çerçevesinde ne kadar ücret talep edebileceğini belirlemiştir.

Bu miktarın ne kadar olacağı aşağıdakilere göre değişmektedir:

 1. Talebiniz ile ilgili olarak hangi aşamada olduğunuz,
 2. Ne kadarlık bir uzlaşma miktarının söz konusu olduğu,
 3. Diğer sürücünün sorumluluğu kabul edip etmediği, ve
 4. Eğer dava açmış iseniz davalının davaya cevap verip vermediği.

Eğer, dava açılmadan önce veya dava açıldıktan sonra ancak davalı davaya cevap vermeden önce uzlaşmaya varılır ise ücret en fazla:

 1. 1 milyon $’a kadar olan uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %33 1/3’u;
 2. 1 milyon $’un üzeri ila 2 milyon $ arasındaki uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %30’u; ve
 3. 2 milyon $’in üzerindeki uzlaşma miktarı için ise, uzlaşılan miktarın %20’sidir.

Eğer uzlaşma, davalı davaya cevap verdikten sonra sağlanırsa, avukatlık ücreti en fazla aşağıdaki gibi olacaktır:

 1. 1milyon $’a kadar olan uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %40’i;
 2. 1 milyon $’un üzeri ila 2 milyon $ arasındaki uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %30’u; ve
 3. 2 milyon $’in üzerindeki uzlaşma miktarı için ise, uzlaşılan miktarın %20’sidir.

Davalı sorumluluğu kabul ederse, avukatlık ücreti aşağıdakilerden fazla olamayacaktır:

 1. 1milyon $’a kadar olan uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %33 1/3’u;
 2. 1 milyon $’un üzeri ila 2 milyon $ arasındaki uzlaşma için, uzlaşılan miktarın %20’si; ve
 3. 2 milyon $’in üzerindeki uzlaşma miktarı için ise, uzlaşılan miktarın %15’idir.

Buna ek olarak, eğer karar temyiz edilirse, bu yüzdelerin üzerine %5’lik bir yüzde daha eklenir.

Florida bedensel yaralanma / mal hasarI durumlarI iÇin avukatlIk Ücreti Örnekleri:

Örnek #1

Davacı Zeynep Hanım bir araba kazasında yaralandı ve yaralanmasına neden olan sürücüyle 1.000.000 $ ‘a anlaşmayı kabul etti. Zeynep Hanım’ın 100.000 $ tutarında ödenmemiş tedavi masrafları söz konusu. Zeynep Hanım’ın bir avukat tarafından temsil edildiğini ve avukatının henüz dava açmadığını varsayalım. Bu durumda avukatlık ücreti, 1.000.000 $ ‘ın % 33 1 / 3’ü veya 333.333,33 $’dır. Bu, Zeynep Hanım’ın kalan 566.666.67 $’i alacağı anlamına gelir.

Örnek #2

Davacı Zeynep Hanım bir araba kazasında yaralandı ve yaralanmasına neden olan sürücüyle anlaşamadı. Ancak, sürücü kazada kendisinin hatalı olduğunu kabul etti. Zeynep Hanım’ın 100.000 $ tutarında ödenmemiş tedavi masrafları söz konusu. Zeynep Hanım’ın bir avukat tarafından temsil edildiğini ve avukatının dava açtığını varsayalım. Dava açıldıktan sonra ancak davalı davaya cevap vermeden önce, Zeynep Hanım davalı ile 2.000.000 $ karşılığında uzlaşır. Bu durumda avukatlık ücreti, ilk 1.000.000 $’ın % 33 1 / 3’ü yani 333.333,33 $ ve sonraki 1.000.000 $’in % 20’sidir yani 200.000 $. Çünkü, davalı kazadaki sorumluluğu kabul etmiştir. Dolayısıyla, toplam avukatlık ücreti 533.333,33 $’dir. Bu, Zeynep Hanım’ın kalan 1.366.666,67 $’i alacağı anlamına gelir.

Yaralanmalı Trafik Kazasında Ne Kadar Tazminat Alabilirim?

Sigorta Bilgi Enstitüsü tarafından toplanan verilere göre, 2017 yılında bedensel yaralanma talebi için ortalama 15.270 $ ve araç hasarı talebi için ise ortalama 3.638 $ tutarında ödeme yapılmıştır. Peki bu rakamlar bize ne anlatıyor? Bu rakamların bize söylediği ilk şey, çoğu yaralanma ve araç hasarı taleplerinin doğası gereği küçük olduğudur. Peki ya yaralarınız daha az veya daha ciddiyse ya da ameliyat olmanız gerekiyorsa tazminat miktarı nasıl olacaktır? Yani bu rakamlar aslında pek de bir şey ifade etmemektedir. Çünkü her somut durum birbirinden farklılık göstermektedir. Bu ortalamalar yalnızca, her bir talep için ödenen miktarın birkaç bin talep üzerinden matematiksel olarak ortalaması alınmış bir resmini verebilir. Peki, yaralanmalı trafik kazası başınıza geldiğinde ne kadarlık bir tazminatın söz konusu olabileceğini nasıl hesaplayabilirsiniz? En iyi yol, bir Florida kaza avukatıyla konuşmaktır. Ancak, tazminat miktarını hesaplamak için hızlı bir yöntem istiyorsanız öncelikle “zararlarınızı” hesaplamanız gerekir. Zararlarınız, kazaya sebep olan tarafın kusuru sonucunda uğradığınız gerçek kayıplardır.

ZARARLAR AŞAĞIDAKİLERİ İÇERİR:

Maddi Zararlar:

 • Geçmişteki ve gelecekteki tedavi masrafları
 • Geçmişteki ve gelecekteki gelir/maaş kaybı

Maddi Olmayan Zararlar:

 • Fiziksel acı ve ıstırap
 • Bedensel bütünlüğün zedelenmesi sebebiyle kişinin maruz kaldığı depresyon, elem, üzüntü, endişe, kaygı, korku gibi ruhsal ve psikolojik acıyı içeren manevi zararlar
 • Yara izi/izleri ve vücutta meydana gelen sekil bozukluğu/bozukluklarının yarattığı rahatsızlık ve ruhsal ve psikolojik acı
 • Yasam sevincinin kaybolması
 • Kazanın sebebiyet vermiş olduğu sıkıntı ve rahatsızlık

MADDİ OLMAYAN ZARARLARIN HESAPLANMASI

Maddi zararlarınızı hesaplamak oldukça kolay olabilir. Ancak, fiziksel acı ve ıstırap gibi maddi olmayan zararları hesaplamaya çalıştığınızda işler çok zorlaşabilir. Maddi olmayan zararları hesaplamanın kolay bir yolu yoktur. Sigorta şirketleri, bu tarz zararları, Colossus gibi hasar yazılım programlarını, daha önce ödenmiş tazminatlara dair verileri ve geçmiş jüri kararlarını inceleyerek hesaplar.

Sigorta Şirketlerinin Eskiden Kullandıkları İki Yöntem

Maddi olmayan zararları hesaplamak için, sigorta şirketleri, önceleri, Çarpan Yöntemi ve Günlük Gider Yöntem’ini kullanmakta idi.

Çarpan Yöntemi maddi zararlarınızı alır ve yaralanmanızın derecesine göre 1.5 ila 5 arasında bir çarpanla çarpar; 1.5 ufak yaralanmalar ve 5 ciddi yaralanmalar için olmak üzere.

Günlük Gider Yöntemi maddi olmayan zararlarınızı hesaplarken, günlük acı ve ıstırap ile birlikte diğer maddi olmayan zararlarınızı temsil eden bir rakamı dikkate alır. Çoğu zaman, bu Günlük Ücret oranı, işinizde kazandığınız günlük ücretinize veya günlük maaşınıza eşit olacaktır. Bu günlük oran, kazadan bu yana ağrı ve ıstırap çektiğiniz gün sayısı ile çarpılır.

Bu yöntemlerin ikisi de sigorta şirketleri veya jüriler tarafından artık kullanılmamaktadır. Bununla birlikte, yıllar önce sigorta şirketleri yumuşak doku yaralanması vakalarını değerlendirirken çarpan yöntemine benzer bir yöntem kullanıyorlardı. Günümüzde ise sigorta şirketleri, maddi olmayan zararları ve uzlaşma tekliflerini hesaplamak için hasar yazılım programlarını kullanmaktadırlar.

MADDİ OLMAYAN ZARARLARI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Durumunuzu doğru bir şekilde değerlendirmek için, maddi olmayan zararlarınıza dair tazminatı etkileyen birkaç faktör vardır:

Kalıcı Yaralanma

Florida Hukuku, acı ve ıstırap dahil maddi olmayan zararların telafi edilmesi için yaralanmanın tıbben kalıcı olmasını gerektirir. Sadece küçük sıyrıklarınız ve çürükleriniz varsa, yaralarınızın kalıcı olduğunu kanıtlamak zor olabilir. Öte yandan, boynunuzda fıtıklaşmış bir disk varsa, çektiğiniz acı ve ıstırabın karşılığı olarak bir tazminat alma şansınız büyük ölçüde artacaktır.

Yaralanmanın Derecesi

Yaralarınız ne kadar şiddetli olursa, maddi olmayan zararlarınız da o kadar fazla olacaktır. Örneğin, kırık bir kemiğiniz varsa, muhtemelen aşırı derecede acı çekmişsinizdir ve sigorta şirketi veya jüri bu gerçeği kabul edecektir. Ancak, omurga incinmesi, kas burkulmaları ve gerilmeleri gibi yumuşak doku yaralanmalarında, sigorta şirketleri ve jüriler acı ve ıstırap ve diğer maddi olmayan zararlar için çok az tazminat verme eğilimindedirler.

Objektif Yaralanma

MRI’lar veya doktorunuzun teşhisi gibi tanısal testlerle kanıtlanabilen yaralanmalar, maddi olmayan zararlarınızın miktarını artıracaktır. Öte yandan, doktorunuza veya avukatınıza ağrılarınız ile ilgili ilettiğiniz sübjektif şikayetleriniz maddi olmayan zarar tazminatınızın artmasına pek yardımcı olmayabilir.

Önceden Var Olan Yaralanma

Önceden var olan yaralanmalar maddi olmayan zararlarınıza dair tazminatınızı artırmada olumlu bir faktör olarak karşımıza çıkabileceği gibi olumsuz bir faktör olarak da çıkabilir. Öncelikle belirtmeliyiz ki, Florida hukuku, ihmalkâr tarafı, yaralı tarafın önceden var olan yaralanmasının veya durumunun kaza sebebiyle daha da kötüleşmesinden sorumlu tutmaktadır. (“eggshell skull” kurali). Örneğin, yaralı tarafın önceden var olan ve asemptomatik olan (yani hiçbir belirti göstermeyen) fıtıklaşmış bir diski varsa ve kaza, fıtıklaşmış diskin kol ve bacaklarda yayılan ağrı, uyuşma veya güçsüzlük ile semptomatik hale gelmesine neden olursa, ihmalkâr taraf bunlardan sorumlu olacaktır. Önceden var olan yaralanmaların olumsuz etki yaratabileceği durumlar ise, sigorta şirketinin, yaralanmanın zaten mevcut olduğu ve kaza nedeniyle daha da kötüleşmediğini iddia ettiği durumlardır. Önceden var olan yaralanmayı / durumu ve önceki yaralanmanın / durumun söz konusu kaza sebebiyle şiddetlendiğini kanıtlamak zor olabilir ve genel tazminatınızı azaltabilir.

Tıbbi Tedavi

Yaralanmanızın ciddiyeti maddi olmayan zararlarınızın tazminini etkilediği gibi, tedavi süreniz ve tedavi masraflarınız da maddi olmayan zararlarınızın tazmin miktarını etkileyecektir. Örneğin, çok az tıbbi tedaviniz varsa sigorta şirketi yaralanmanızın şiddetli olduğuna inanmakta güçlük çekecek ve bu çerçevede acı ve ıstırabınızın karşılığı olarak bir tazminata hakkiniz olmadığını düşünecektir. Yani, ne kadar makul ve gerekli tıbbi tedavi var ise, genel olarak ağrı ve ıstırabınız ve diğer maddi olmayan zararlarınız da o kadar büyük olacaktır.

Endişe ve Kaygılarınıza Fiziksel Bir Yaralanmanın Neden Olması

Florida Hukuku, maruz kaldığınız endişe, kaygı, korku gibi ruhsal ve psikolojik acıyı içeren manevi zararlarınızın tazmini için “fiziksel bir yaralanmayı” zorunlu kılar. Başka bir deyişle, kazanın neden olduğu endişe, kaygı ve korku tek başına manevi zararlarınızın tazmini için yeterli değildir. Anksiyete fiziksel yaralanmanın sonucu olmalıdır. Örneğin, kaza fiziksel olarak ve manen son derece acı çekmenize sebep olan vücudunuzdaki kemiklerin kırılmasına sebep olduysa, maruz kaldığınız endişe, kaygı, korku gibi ruhsal ve psikolojik acıyı içeren manevi zararlarınızın tazmini mümkün olabilir.

MARUZ KALDIğINIZ ZARARLARIN HESAPLANMASI:

Ödenmemiş Tedavi Masraflarınız + Sağlık Sigortanız/Medicare/Medicaid Tarafından Ödenmiş Olan Tedavi Masraflarınız + Gelir/Maaş Kaybınız = Maddi Zararlarınızın toplamını verecektir.

Ardından bu rakama, manevi zararlarınız için ortalama bir rakam daha eklemelisiniz. Örneğin, yalnızca kas gerilmeleri, burkulmalar ve çürükler gibi küçük yaralanmalar yaşadıysanız, manevi zararlarınız muhtemelen 1.000 $ ila 10.000 $ aralığında olacaktır. Ancak, eğer, bel fıtığı, kırık kemikler veya travmatik beyin hasarı gibi daha ciddi yaralanmalar yaşadıysanız, manevi zararlarınız 10.000 $ ila birkaç yüz bin $ arasında değişebilir. Bu tarz durumlarda, muhakkak uzman bir kaza avukatının görüşüne ve yardımına başvurmalısınız.

Son olarak, eğer kazada sizin de kusurunuz varsa, kusurunuz oranında alacağınız tazminat da düşecektir. Dolayısıyla, yukarıda izah ettiklerimiz çerçevesinde hesaplamış olduğunuz rakamı diğer sürücünün kusur oranı ile çarpmalısınız. Örneğin, kazada siz %25 oranında hatalı iseniz, bu rakamı .75 ile çarpmalısınız. Zira, %25 oranında kusurlu olduğunuz için, zararlarınızın ancak %75’inin tazminine hakkiniz vardır.

[(Maddi Zararlarınız + Manevi Zararlarınız) x Kusur Oranı %] = Toplam Zarar Miktarı

Örnek:

Zeynep Hanım’ın 9.000 $ tutarında ödenmemiş tedavi masrafları söz konusudur. Zeynep Hanım’ın sağlık sigortası ise 4.000 $ tutarındaki diğer bazı tedavi masraflarını ödemiş bulunmaktadır. Bedensel yaralanmalarından ötürü iki hafta işe gidememiş ve 1.000 $ maaş kaybı söz konusu olmuştur. Kazada omurga ve omuz incinmesi gibi ufak yaralar almıştır. Zeynep Hanım, kazada %25 oranında kusurlu bulunmuştur. Kazadan ötürü ufak çapta acı ve ıstırabı söz konusudur. Zeynep Hanım, çektiği acıların karşılığının 2.000 $ olduğunu düşünmektedir. Buna göre, Zeynep Hanım’ın zararları aşağıdaki gibidir:

[(9.000 $ + 4.000 $ + 1.000 $ + 2.000 $) x .75] = 12.000 $

Sigorta Şirketi Nezdindeki Talebimin Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Talebinizin ne zaman sonuçlanacağı en çok size bağlıdır. Öncelikle, tedavinizin tamamen bitmesi gerekir. Tedaviniz bitmeden, talebinizi kapatmak mümkün değildir. Deneyimlerimize göre, dava açılmaz ise, talebiniz genellikle üç ila altı ay içinde sonuçlanır. Bununla birlikte, her vaka aynı değildir ve bazıları, bu süreci önemli ölçüde uzatabilecek bir dava açılmasını gerektirebilir. Uzlaşma sağlanamazsa ve dava açılması gerekirse, davanın sonuçlanması bir ila iki yıl arasında sürebilir.

Alanında Uzman ve Deneyimli Florida Kaza Avukatlarına Bugün Başvurun

Elif Dag-Milano, Texas Barosu, İstanbul Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı avukattır ve trafik kazaları uzmanlık alanıdır. Elif, özellikle, araba kazası, kamyon kazası, motosiklet kazası, tır ve benzeri ticari araç kazası ve yayaların maruz kaldıkları kazalar alanında hizmet vermekte ve müvekkilleri adına alınabilecek en yüksek tazminatı almak için büyük bir özveri ve titizlik ile çalışmaktadır.